Baterka zahnutá svítilna GI Flashlight Small malá černá

Kód: 4046872181696
Neohodnoceno
Značka: A.B.
96 Kč 79,34 Kč bez DPH
Skladem
Můžeme doručit do:
3.10.2023

Přesná reprodukce svítilny, díky svému tvaru přezdívané fajfky, používané v americké armádě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Baterka zahnutá svítilna GI Flashlight Small malá černá

  • GI Flashlight Small Black
  • kvalitní reprodukce zahnuté svítilny, neboli fajfka tvaru L, používaná v americké armádě 
  • kovový klip na zavěšení
  • poutko pro zavěšení svítilny
  • náhradní žárovka
  • barevné filtry (červený, modrý, zelený, žlutý)
  • zdroj: 2x tužkové baterie (nejsou součástí dodávky)
  • baterie je odolná proti stříkající vodě
  • třípolohový přepínač (vypnuto, morseovka, zapnuto)
  • nové zboží

Barva: černá

Materiál: tvrzený plast

Rozměry: cca 16 x 5,5 x 3,5 cm

Výrobce: A.B.

Historie vojenské svítilny:

Svítilna MX-991/U (neboli vojenská svítilna GI Flashlight, army baterka nebo měsíční svit ze série vojenských baterek TL-122 z let 1937-1944), je vývojem baterky MX-99/U vydané v roce 1963. Vyrábí se od doby vietnamské éry MX-991/U. V průběhu let jí vyrobili různí dodavatelé, včetně GT Price, Bright Star a Fulton Industries. Baterky MX-991/U v současnosti vydávané armádě Spojených států a námořnictvu United States Marines vyrábí Fulton Industries. Charakteristický pravoúhlý design svítilny se ukázal být populární v civilním použití.

Pouzdro a šroubovací součásti svítilny jsou vyrobeny z polypropylenu odolného vůči teplu a korozi a plastu ABS. Vícerežimový spínač na vojenském modelu je přinýtován k plastovému pouzdru baterie a je vyroben z černěné mosazi. Přepínač má tři nastavení: Vypnuto, Signál a Zapnuto. Když je přepínač nastaven do polohy Signal, může uživatel stisknout a podržet tlačítko umístěné těsně nad přepínačem pro okamžitou činnost žárovky PR6. To umožňuje uživatelům signalizovat pomocí Morseovy abecedy. Když je spínač posunut nahoru do polohy Zapnuto, svítilna zůstane svítit bez jakékoli další interakce uživatele. Během intenzivního používání v období dešťů v jihovýchodní Asii bylo zjištěno, že vypínač svítilny lze přesunout do polohy „zapnuto“ (čímž se vybijí baterie) prostřednictvím kontaktu s osobním vybavením vojáka. Od roku 1973 mají svítilny MX-991/U zabudovaný ochranný kryt, který zabraňuje náhodnému spuštění svítilny.

Zadní kryt se skládá ze dvou oddílů. První obsahuje pružinu z nerezové oceli, která drží baterie uvnitř těla svítilny. Pod pružinou je v malé plastové součástce umístěna náhradní žárovka PR6. Druhá část zadního krytu se skládá z malé přihrádky, ve které je několik plastových čoček příslušenství.

Nosní kryt svítilny má přídavný pojistný kroužek, který lze odšroubovat, což umožňuje nasazení vlastní čočky. Svítilna obsahuje v zadní části několik čoček, které se skládají ze dvou červených čoček, modré čočky, bílé čočky a čočky difuzoru (dřívější modely používaly tři červené čočky a vynechaly modrou a zelenou čočku). Tato funkce umožňuje vojákům posílat signály pomocí různých barev nebo zachovat noční vidění. Vzhledem k tomu, že ohnisko svítilny není nastavitelné, má doplňková čočka difuzoru šířit světlo v širokém vzoru namísto standardního bodového paprsku.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: