Známka ID na osobní identifikační číslo BW Bundeswehr

Kód: 4044633034892
Neohodnoceno
Značka: MFH
69 Kč 57,02 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Oválná známka na osobní identifikační číslo (ID) včetně krátkého a dlouhého nerezového řetízků. Osobní identifikační číslo je alfanumerický kód k identifikaci příslušníka německého Bundeswehru, osoby vykonávající civilní službu nebo příslušníka vojenské správy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Známka ID na osobní identifikační číslo BW Bundeswehr

Všichni němečtí vojáci, státní zaměstnanci, soudci a zaměstnanci v oblasti odpovědnosti Federálního ministerstva obrany i lidé vykonávající veřejně prospěšné práce jsou opatřeni osobním kódem. Ta se skládá ze šesti číslic data narození, prvního písmene příjmení v době první vojenské registrace a pěti číslic, z nichž první tři číslice označují okres registrace (u vojáků dříve okresní vojenský náhradní úřad) specifikujte společně. V zásadě má každý dospělý muž německého občana rodné číslo, a to i v případě, že byl vyřazen z provozu nebo mu byla odložena vojenská služba. Kromě toho se identifikační číslo uděluje také ženám, které pracují v obchodní oblasti Federálního ministerstva obrany. Osobním údajem je rodné číslo. Je vyraženo na identifikačním štítku.

Rodné číslo se obvykle uvádí v korespondenci s písemnostmi týkajícími se personálních záležitostí, aby bylo možné osobu jednoznačně identifikovat. Byl to také jeden z důležitých identifikačních prvků pro výplaty vojenských mezd a platů. V důsledku zavedení jednotné personální správy na digitální bázi je rodné číslo v personálních a mzdových či platových záležitostech stále častěji nahrazováno nebo doplňováno osobním číslem.

Identifikační štítek BW (stejně jako americký štítek) se nosí kolem krku na 60 cm až 70 cm dlouhém řetízku z nerezové oceli. Ve spodní části je druhý řetízek, dlouhý cca 8 cm až 10 cm. Zatímco horní část (na dlouhém řetězu) zůstává v případě smrti u mrtvoly (vojenské oběti), spodní část se odebírá pro vnitřní administrativní procesy.

  • BW Erkennungsmarke oval / Personenkennziffer (Bundeswehr) / Identification tag of the Bundeswehr
  • německé identifikační známky s řetízky
  • osobní identifikační číslo (Personenkennziffer / PK) je sekvence dvanácti alfanumerických znaků, která je jednoznačně přidělena příslušníkovi Bundeswehru, federálního ministerstva obrany (Bundesministerium der Verteidigung), nebo někomu vykonávajícímu veřejně prospěšné práce
  • na rozdíl od amerického typu US známek je známka pouze jedna, která je rozlomytelná na dvě poloviny
  • s předem stanoveným bodem zlomu pro dělení známky
  • součástí sady je známka včetně dlouhého a krátkého kuličkového řetízku
  • nedoporučuje se používat v agresivnějším prostředí jako je např. plavecký bazén nebo mořská voda
  • nové zboží

Rozměry: cca 8 x 5,3 cm / 80 x 53 mm

Hmotnost: cca 29g

Materiál: kov, nerez

Barva: stříbrná

Výrobce: MFH®

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: